Jak powstaje logo w naszym studio?

Jak powstaje logo?

Od ołówka do PDF-a

Logo to główny element identyfikacji wizualnej Twojej marki. Ważne jest, aby zostało wykonane profesjonalnie. Chcemy ci przybliżyć w jaki sposób realizujemy taki projekt w naszym studio.

Etapy projektowania logo:

1. Wypełnienie briefu

Rozpoczynając pracę nad logo, wysyłamy Ci dokument do wypełnienia, w którym zadajemy kilkanaście pytań związanych z Twoją firma. Czym lepiej ją poznamy, tym łatwiej będzie nam wykonać odpowiedni projekt logo, dostosowany do potrzeb Twoich klientów, czyli grupy docelowej. Oprócz tego, że logo powinno być atrakcyjne, musi spełniać tez inne warunki. Najczęściej powinno być: czytelne, pomysłowe, trafne i dosyć proste.

2. Pierwsze pomysły i szkice

Kiedy zbierzemy już wystarczającą ilość informacji, w głowie pojawiają się pierwsze pomysły i koncepcje. Szkicując na kartce papieru, szukamy unikalnego i odpowiedniego znaku graficznego dla Twojej firmy. Uruchamiamy myślenie lapidarne, czyli takie, które odrzuca wszelkie, niepotrzebne elementy logo i zostawia esencje, czyli czyści projekt.

3. Wektoryzacja logo

Jeśli uda nam się już znaleźć ciekawe pomysły na logo, rozpoczynamy prace w programie graficznym Adobe Illustrator. Projektujemy biało-czarny znak w przynajmniej 2 wersjach do wyboru, a następnie ustalamy typografię nazwy, czyli krój liter. Sprawdzamy, czy wszystko do siebie pasuje i odchodzimy od komputera robiąc sobie małą przerwę, aby logo „odpoczęło”.

4. Dobór koloru

Kiedy logo jest już prawie gotowe, przechodzimy do ustalenia kolorystyki projektu, jest ona najczęściej wykorzystywana w późniejszym czasie, przy wszystkich innych elementach identyfikacji wizualnej firmy. Trzeba się nad nią dobrze zastanowić, nie używając zbyt dużej ilości barw.

5. Przedstawienie projektu

Gotowe wersje logo możemy zaprezentować klientowi, a następnie wykonać ewentualne poprawki według wytycznych.